DİREKSİYON SINAV TARİHLERİ

Direksiyon sınav tarihleri

Direksiyon sınav tarihleri E Sınavda başarılı olan sürücü adayı simülasyon ve direksiyon eğitimlerini tamamladıktan sonra direksiyon sınavına girebilir. Direksiyon sınav Tarihleri İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenmektedir her ilçe farklı tarihlerde sınav yapabilir.

DİREKSİYON SINAVINA EN FAZLA KAÇ DEFA GİREBİLİRSİNİZ

Sürücü adayları direksiyona sınavına her sınav için harç ödemek kaydıyla 4 defa girebilir. Eğer herhangi bir sağlık problemi yaşar ve alacağınız sağlık raporunu kullanarak direksiyona sınavına giremezseniz 1 defaya mahsus olmak üzere +1 sınav hakkınız daha olur.

Eğer 4 direksiyon sınav hakkında başarısız olursanız 45 gün içerisinde dilekçe ile müracaat ederek ikinci direksiyon dosyası açılır 4 hak daha elde edebilirsiniz. Bunun için yeniden direksiyon eğitim ücretini ödeyerek tüm direksiyon eğitimlerini en baştan almanız gerekecektir.

Eğer ilk 4 hakkınızda başarısız olmuşsanız ve 45 günlük süre içerisinde başvuru yapmazsanız Dosyasınız Yanar ve ehliyet kursuna yeniden kayıt yaptırarak ilk defa kursa kayıt olmuş gibi teorik , direksiyon eğitim ve sınavlarına girmeniz gerekiyor.

DİREKSİYON SINAVINA BAŞKA KURSTA GİREBİLİR MİYİZ

Direksiyon sınavına başka kursta girebilir miyim Sürücü kursuna kaydını yaptıran sürücü adayı kayıtlı olduğu kurs dışında herhangi bir kursta eğitim veya sınava giremez. Direksiyon sınavları planlanırken ilçe bazlı planlandığı için eğitim aldığınız sürücü kursu hangi ilçede bulunuyorsa direksiyon sınavınıza o ilçede girebilirsiniz. Ancak kayıtlı bulunduğu kursa dilekçeyle başvuruda bulunarak gerekli yükümlülüklerini yerine getirerek kaydının silinmesini isteye bilir. kaydı silindikten sonra başka bir sürücü kursuna kaydını yaptırarak ehliyet sürecine en başından başlar.

Gop küçükköy bilginler sürücü kursu olarak sürücü kursuna kayıt olacak veya kayıt olmuş sürücü adaylarını bilgilendirmek için oluşturduğumuz bu platformda sizlere anlaşılır ve doğru bilgi aktarmaya çalışıyoruz. Sizlerde sürücü kursu eğitim leri ve ehliyet ile ilgili merak ettiğiniz öğrenmek istediğiniz tüm sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Direksiyon sınav tarihleri
Direksiyon sınav tarihleri

Tüm sürücü adaylarına başarılar kazasız keyifli sürüşler diliyoruz.

GÜNCEL SINAV DİREKSİYON SINAV TARİHLERİ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ:

www.surucukursuegitim.com
www.bilginlersurucukursu.com
Whatsapp: 0541 612 70 77
İnstagram: bilginlersurucukursu
Facebook: @bilginlermtsk Twitter: @bilginlersurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir