EHLİYET ALMAK VE SÜRÜCÜ KURSUNA KAYIT

Herkes ehliyet alıyor ya sen? Ehliyet almak Sürücü kursuna kayıt olmak mı istiyorsunuz? sürücü kursu kayıt süreci ve işlemleriyle ilgili birkaç önemli bilgiyi paylaşalım.

Sürücü kursuna ne zaman kayıt yaptırmalıyım

Sürücü kursuna ne zaman kayıt yaptırmalıyım. Sürücü kurslarında kayıt olmak için belirlenmiş kısıtlı bir tarih yok her ayın 10 unda o ay için kayıtlar tamamlanıp dönem kayıtları kapatılıp 11 i itibariyle bir sonraki dönem için kayıt alınmaya başlar.

Dikkat etmeniz gereken nokta

Dikkat etmeniz gereken nokta, her sürücü kursunun bir kontenjanı olduğudur. Kursun kontenjanı dolduğunda bulunduğunuz ay için artık yeni öğrenci kaydı yapamaz biraz daha beklemek veya farklı bir sürücü kursuna kayıt yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için kayıtlarda işinizi son güne bırakmayın.

Araç kullanmak isteyen genç sürücü adaylarının en çok sorduğu soru ehliyet kaydı için yaş dolmadan kayıt yapılabiliyor mu? B sınıfı ehliyet almak isteyen bir aday, 18 yaşını dolmak zorundadır. Fakat sınava girdiği tarihte mi, sürücü kursuna kayıt olduğu tarihte mi yoksa farklı bir tarihte mi 18 yaşında olmaktadır. Mevzuata göre ehliyet sınavına girmek isteyen aday, gireceği sınavın son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşında olmak zorundadır. Yani 18 yaşınızı doldurmadan ehliyet için kayıt olamazsınız.

Sürücü kursu kayıt için gerekli belgeler

Sürücü kursuna kayıt olacak adayların Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 Adet biyometrik fotoğraf Diploma fotokopisi ve sağlık raporu ile beraber kayıt olacakları kurs müdürlüklerine gitmeleri gerekiyor.

Ehliyet kursu , Bilginler Sürücü kursu yeni yılda ehliyet alacak sürücü adaylarına hizmet vermeye devam ediyoruz.

SÜRÜCÜ KURSU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Öncelikle alacağınız eğitimi çok iyi anlayın.  Teorik ders gün ve saatleri  Simülasyon eğitimi  verilip verilmediği ve kaç ders simülasyon eğitimi alacağınız. Direksiyon derslerinin kaç saat ve kaç dakika üzerinden nitelikli verilip verilmediği, kurumun yeterli araç ve direksiyon hocasının  olup olmadığı gibi konularda dikkatli olunmalı.

Ehliyet Kursu Ne Kadar Sürer

Ehliyet kursu ne kadar sürer sınava  ne zaman girerim  ne zaman ehliyet alırım soruları ehliyet kaydı yaptıracak adayların en çok merak ettiği sorulardan bir kaç tanesidir.

E SINAV

E SINAV  sistemi ile eski sınav sistemine göre çok daha kısa zamanda ehliyet alabiliyorsunuz. Her ayın 10 una kadar kayıtlar yapılır. Kursun belirleyeceği teorik ders programına göre teorik eğitimlerinizi alırsınız. Teorik eğitimlerin bitiminde size elektronik sınav randevusu alınır. İstanbul’da 12 tane E-Sınav merkezi bulunmaktadır. Genelde sınav randevusu randevu alma işlemi yapıldığı andan itibaren sınav günü yaklaşık Bir ay  sonraki tarihe çıkmaktadır. Bu durum o ay ki genel yoğunluk düşünüldüğünde daha da erken çıkabilir. Ya da daha az yoğun olan sınav merkezleri tercih edilirse daha erken sınava girmek mümkün olabilir. Bu durumda Sürücü Kursu sizi yönlendirecektir.

Direksiyon sınavı

Teorik sınavdan geçtikten sonra direksiyon dersleriniz ve  direksiyon sınavına girebilirsiniz. Direksiyon sınav tarihleri genelde her ayda bir ya da iki kez yapılır. Yani sürücü kursundan ehliyet almam ne kadar sürer sorusunun cevabı sürücü kursuna kayıt olup eğitimleriniz başladıktan sonra her iki sınavda başarılı olursanız yaklaşık 2 ay  içinde ehliyet sahibi olursunuz.

Ehliyet randevu

Direksiyon sınavını geçtikten  sonra bir hafta  içerisinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün   onayladığı sertifikanız hazır olacaktır. randevu.nvi.gov.tr internet sitesinden randevu alarak bizden teslim aldığınız Sertifika Dosyanız ile beraber Nüfus Müdürlüğüne teslim edebilirsiniz.

Gaziosmanpaşa Bilginler Sürücü Kursu olarak Ehliyet almak isteyen, sürücü kursu na kayıt yaptıracak tüm sürücü adaylarını kursumuza bekliyoruz. Alibeyköy den sürücü kursumuza ulaşım çok kolay ayrıca Bayrampaşa ve Sultan gazi ilçelerinden kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yeşil pınar karayolları mahallesi Karadeniz mahallesi Şemsi paşa 500 evler Barbaros mahallesi ve yeni mahallede bölgesine yürüme mesafesin sizleri de bilginler ailesine bekliyoruz.

www.kucukkoysurucukursu.com
www.bilginlersurucukursu.com
WhatsApp: 0541 612 70 77 Tel: 0212 612 70 77
İnstagram: bilginlersurucukursu
Facebook: @bilginlermtsk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir