EHLİYET YENİLEME İŞLEMLERİ

Ehliyet yenileme işlemleri nelerdir.

Ehliyet yenileme işlemleri nelerdir ve ehliyet yenilemede son tarih ne zaman , ehliyet yenileme harçları ne kadar, ehliyet yenilemek için gerekli evraklar nelerdir , ehliyet yenileme randevu işlemleri nasıl olur.

EHLİYET YENİLEME İŞLEMLERİ
EHLİYET YENİLEME İŞLEMLERİ

Ehliyet yenilemede son tarih ne zaman

Sürücü belgesi yenileme işlemleri 2016 yılında önce alınan eski tip ehliyetlerin yenilenmesi için geçerli olup daha önce 2020 sonu olarak belirlenen yenileme tarihi Nüfus Müdürlüklerinde oluşabilecek yoğunluk kaynaklı mağduriyeti önlemek için 31.12.2020 tarihine kadar uzatıldı.

Ehliyet yenileme harçları ne kadar

Eski tip s01.01.2016 öncesi sürücü belgesi yenilemek isteyenler, kimlik bilgileri ile ilgili değişiklikler yapmak isteyenler, yıpranma, kayıp ve çalıntı nedeniyle yenileme işlemi yapmak isteyenler için geçerli olan tutar 13+2=15 TL’dir.

Yeni tip 01.01.2016 yılından sonra alınan sürücü belgesini yenilemek isteyen kaybeden veya çaldıranların ödeyeceği ücret 225+45=270 TL’dir. Yenileme ücretlerinizi Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası yanı sıra diğer anlaşmalı bankalardan veya internetten ödeyebilirsiniz.

Ehliyet yenileme için gerekli belgeler nelerdir

Ehliyet yenilemek için gerekli evraklar hazırlanarak randevu aldığınız Nüfus Müdürlüğüne randevu tarihinde eksiksiz teslim edilmesi gerekiyor. Gerekli evraklar:

  • Kimlik Belgesi
  • Sürücü Sağlık Raporu
  • Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı
  • 1 adet biyometrik fotoğraf
  • Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan
  • Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir. Ayrıca E-devlet üzerinden temin edilebilir.)

Ehliyet yenileme randevu işlemleri nasıl olur

Ehliyet yenileme için gerekli evraklarınızı hazırladınız. İstediğiniz Nüfus Müdürlüğünden randevu alabilirsiniz. Randevu işlemleri için 199 arayabilir veya https://randevu.nvi.gov.tr/ adresinden sizden istenilen bilgileri girerek randevu alabilirsiniz.

Kazasız keyifli sürüşler diliyoruz…

BİZE ULAŞABİLECEĞİNİZ SOSYAL MEDYA HESAPLARI VE İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

www.kucukkoysurucukursu.com
www.bilginlersurucukursu.com
Whatsapp: 0541 612 70 77 TEL 0212 612 70 77
İnstagram: bilginlersurucukursu – bilginlerehliyet
Facebook: @bilginlermtsk

Gaziosmanpaşa-Küçükköy Bilginler Sürücü Kursu size çok yakın Alibeyköy, Eyüpsultan ilçesi Sultangazi , Bayrampaşa gibi komşu yerleşim yerlerine yürüme mesafesinde Yeşilpınar , Karayolları, Gazi Mahallesi, Küçükköy , Şemsipaşa Mahallesi, 500 evler ,Yıldıztabya yanı sıra Karadolap , Çırçır , Karadeniz Mahallesi gibi yerleşimlere çok yakın kolay ulaşımla Küçükköyde nezih bir ortamda kaliteli eğitim anlayışıyla donanımlı eğitimci kadromuz güleryüz kurumsal hizmet sunuyoruz sizleri de sürücü kursumuza bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir