EHLİYETLER KİMLİĞE YÜKLENECEK

Ehliyetler kimliğe yüklenecek uygulama başlatıldı

Ehliyetler kimliğe yüklenecek bu süreçle ilgili Ehliyet ne zaman kimliğe yüklenecek ? Eski ehliyeti olanlar kimliğe nasıl yükleyecek ? Ehliyetimi kimlikle birleştirmek için ne yapmalıyım ? Artık ehliyetler Kimlik Kartlarına aktarılıyor.

Hayat kimliğinle güzel projesi kapsamında Ehliyetler kimliğe yüklenecek ve tek kart süreci başlatılmış oldu. Böylece ehliyet ve kimlik tek kartta taşınabilecek. Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde düzenlenen programda Hayat Kimliğinle Kolay projesiyle start verilen sürücü belgesi bilgisinin kimliklere yüklenmesi uygulaması başladı .

Hayat kimliğinle güzel projesi kapsamında Ehliyetler kimliğe yüklenecek ve tek kart  süreci başlatılmış oldu. Böylece  ehliyet ve kimlik tek kartta taşınabilecek.  Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde düzenlenen programda Hayat Kimliğinle Kolay projesiyle start verilen  sürücü belgesi
Artık ehliyetler kimliğe aktarılacak

Hangi Tarihten Sonra Ehliyetler Kimliğe Yüklenecek

Peki ne zaman Ehliyetler kimliğe aktarılacak uygulama ne zaman başlayacak Öncelikle uygulamaya 21 Eylül tarihi itibariyle Nüfus Müdürlüklerinden randevu alarak hiç bir ücret karşılığı olmadan yapılacak. Yeni kimlik almaya giden kişiye Nüfus Müdürlüklerindeki memur tarafından bilgi verilecek ancak bu işlemi onaylayan kişinin kimlik kartı iki işlem görecektir. Ayrıca kimlik kartı adrese postayla gittiği andan itibaren ehliyet ve kimliği bu kart ta taşıyacaklar. Her basılan yeni kimliğin içine de otomatik yüklenmiş olacak.

Sürücü belgesinin kimliğe yüklenmesi denetimleri kolaylaştıracak

Ehliyetin kimliğe aktarılma uygulaması sayesinde trafik denetimlerinde kolaylık sağlanmış olacak. Sürücü belgesi ibraz etme zorunluluğu da ortadan kalkacak. Tüm emniyet birimleri elektronik ortamda kimlik doğrulama sistemi üzerinden kolaylıkla kontrol yapabilecekler.

Yalnız yurt içinde ehliyet taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran bu uygulama, yurt dışında kimlik kartını okuyacak bir sistem olmadığı için mecburen ehliyet taşınması gerekecektir.

Kursumuz gop Küçükköyde bilge hastanesi ve Tespo market karşısında sürücü kursu ile ilgili tüm sorularınıza yardımcı olabiliriz. Gaziosmanpaşa Küçük köy Bilginler sürücü kursu Olarak ehliyet almak isteyen sürücü kursu arayan özellikle Eyüp sultan, Alibeyköy Bayrampaşa ve Sultan gazi ilçelerinde oturan tüm sürücü adaylarına nezih bir ortamda nitelikli eğitim ve kurumsal hizmet anlayışıyla yüksek başarı sunuyoruz.

SİZLERİDE KÜÇÜKKÖY DEKİ KURSUMUZA BEKLİYORUZ

www.bilginlersurucukursu.com
Whatsapp: 0541 612 70 77
İLETİŞİM: 0212 612 70 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir