Ehliyet almak ve Sürücü kursuna kayıt

Herkes ehliyet alıyor ya sen? Ehliyet almak Sürücü kursuna kayıt olmak mı istiyorsunuz? sürücü kursu kayıt süreci ve işlemleriyle ilgili birkaç önemli bilgiyi paylaşalım.

Sürücü kursuna ne zaman kayıt yaptırmalıyım. Sürücü kurslarında kayıt olmak için belirlenmiş kısıtlı bir tarih yok her ayın 10 unda o ay için kayıtlar tamamlanıp dönem kayıtları kapatılıp 11 i itibariyle bir sonraki dönem için kayıt alınmaya başlar

Dikkat etmeniz gereken nokta, her sürücü kursunun bir kontenjanı olduğudur. Kursun kontenjanı dolduğunda artık yeni öğrenci kaydı yapamaz ve farklı bir ilçede sürücü kursuna gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun için kayıtlarda işinizi son güne bırakmayın.

Sürücü kursuna yazılırken en çok merak edilen konu yaş meselesidir. B sınıfı ehliyet almak isteyen bir aday, 18 yaşında olmak zorundadır ama sınava girdiği tarihte mi, sürücü kursuna kayıt olduğu tarihte mi yoksa farklı bir tarihte mi 18 yaşında olmaktadır. Mevzuata göre ehliyet sınavına girmek isteyen aday, gireceği sınavın son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşında olmak zorundadır. Yani 18 yaşınızı doldurmadan ehliyet için kayıt olamazsınız.

Sürücü kursu kayıt için gerekli belgeler

Sürücü kursuna kayıt olacak adayların nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, diploma fotokopisi ve sağlık raporu ile beraber kayıt olacakları kurs müdürlüklerine gitmeleri gerekiyor.

Ehliyet kursu , Bilginler Sürücü kursu yeni yılda ehliyet alacak sürücü adaylarına hizmet vermeye devam ediyoruz.

SÜRÜCÜ KURSU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Öncelikle alacagınız eğitimi çok iyi anlayın  Teorik ders gün ve saatleri  Similasyon eğitimi  verilip verilmediği ve kaç ders similasyon eğitimi alacağınız Direksiyon derslerinin kaç saat ve kaç dakika üzerinden nitelikli verilip verilmediği kurumun yeterli araç ve direksiyon hocasının  olup olmadığı gibi konularda dikkatli olunmalı.

Ehliyet Kursu Ne Kadar Sürer

Ehliyet kursu ne kadar sürer sınava  nezaman girerim  nezaman ehliyet alıcam soruları ehliyetsiz insanların en çok merak ettiği sorulardan bir kaçtanesi dir.

E SINAV  sistemi ile eski sınav sistemine göre çok daha kısa zamanda ehliyet alabiliyorsunuz. Her ayın 10 una kadar kayıtlar yapılır. Kursun belirleyeceği teorik ders programına göre sınıf eğitimlerinizi alırsınız. Teorik eğitimlerin izin bitiminde size elektronik sınav randevunuzu alırız. İstanbul’da 12 tane E-Sınav merkezi bulunmaktadır. Genelde sınav randevusu randevu alma işlemi yaptığımız andan itibaren sınav günü yaklaşık Bir ay  sonraki tarihe çıkmaktadır. Bu durum o ay ki genel yoğunluk düşünüldüğünde daha da erken çıkabilir. Ya da daha az yoğun olan sınav merkezleri tercih edilirse daha erken sınava girmek mümkün olabilir. Bu durumda Sürücü Kursu sizi yönlendirecektir.

Teorik sınavdan geçtikten sonra direksiyon dersleriniz ve  direksiyon sınavına girebilirsiniz. Direksiyon sınav tarihleri genelde her ayda bir ya da iki tane bulunur. Yani aslında Ehliyet kursu ne kadar sürer sorusunun cevabı derse başladıktan sonra adayımız her iki sınavı da birinci sınav hakkında başarırsa yaklaşık 2 ay  içinde ehliyet sahibi olur.

Direksiyon sınavını geçtikten  sonra bir hafta  içerisinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün   onayladığı sertifika hazır olacaktır. randevu.nvi.gov.tr internet sitesinden randevu alarak bizden teslim aldığınız Sertifika Dosyanız ile beraber Nüfus Müdürülüğüne teslim edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir