DİREKSİYON SINAVLARI

Sürücü Kursu kayıt Ehliyet sınavları direksiyon sınav tarihleri

Direksiyon sınav tarihleri İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenmekte olup her ilçe farklı tarihlerde sınav yapabilmektedir.

DİREKSİYON SINAVINA EN FAZLA KAÇ DEFA GİREBİLİRSİNİZ

Sürücü adayları direksiyona sınavına her sınav için harç ödemek kaydıyla 4 defa girebilir. Eğer herhangi bir sağlık problemi yaşar ve alacağınız sağlık raporunu kullanarak direksiyona sınavına giremezseniz 1 defaya mahsus olmak üzere +1 sınav hakkınız daha olur.

Eğer tüm sınavlarınızdan başarısız olursanız 45 gün içerisinde dilekçe ile müracaat ederek, 4 hak daha elde edebilirsiniz. Bunun için yeniden direksiyon eğitim ücretini ödeyerek tüm direksiyon eğitimlerini en baştan almanız gerekecektir.

Eğer ilk 4 hakkınızda başarısız olmuşsanız ve 45 günlük süre içerisinde başvuru yapmazsanız Dosyasınız Yanar ve ehliyet kursuna yeniden yazılmak zorunda kalırsınız.

DİREKSİYON SINAVINA BAŞKA KURSTA GİREBİLİRMİYİZ

Şehir dışında veya başka – direksiyon sınavına girmek isterseniz malesef olumsuz yanıt alırsınız. Direksiyon sınavları planlanırken ilçe bazlı planlandığından dolayı eğitim aldığınız sürücü kursu hangi ilçede bulunuyorsa direksiyon sınavınıza o ilçede girebilirsiniz.