KAZA TESPİT TUTANAĞI NEDİR

KAZA TESPİT TUTANAĞI NEDİR TUTANAKTA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?

Kaza tespit tutanağı nedir detaylandıralım. Gaziosmanpaşa – Küçükköy Bilginler Sürücü Kursu olarak olası bir trafik kazasında tarafların polise ihtiyaç duymadan kendi aralarında anlaşarak imzalayabileceği Kaza Tespit Tutanağı ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Kaza tespit tutanağı trafikte en az iki aracın maddi hasarlı kaza yapmaları üzerine tarafların anlaşarak düzenledikleri tutanaktır. Tutanakta tarafların kazayı oluş şeklini kendi bakış aşısıyla önemli detayları atlamadan belirtmesi gerekmektedir. Her iki sürücünün ifadesi birbiriyle farklılık gösterebilir.

Kaza tespit tutanağı nedir
KAZA TESPİT TUTANAĞI NEDİR

KAZA TESPİT TUTANAĞI İLE BİRLİKTE İSTENİLEN BELGELER NELERDİR

Kaza tespit tutunağı ile birlikte istenen belgeler Trafik kazalarının tarafları karşı tarafın Trafik Sigorta poliçesi veya kendi araçlarının kasko sigortasını düzenleyen sigorta şirketine kaza tutanağında istenen belgeler ile başvurmaları gerekir.

Tutanakla birlikte istenen belgeler

1) Poliçe fotokopisi
2) Trafik Kazası Tespit Tutanağı
3) Varsa kaza yerine çekilmiş fotoğraflar
4) Sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotokopisi

KAZA TESPİT TUTANAĞI NASIL HAZIRLANMALI

Kaza sonrası: Kaza tespit tutanağı nedir nasıl hazırlanır, Kazanın nasıl olduğu çizilerek anlatılmalı hatta imkan varsa fotoğrafları da çekilmeli. Ayrıca kaza yapan her iki sürücü de kaza tutanağında kendisine ait bölümde trafik kazasının oluş şeklini kendi bakış açısı ile anlatmalı.

Sürücü ve araç sigortasına ait bilgiler

Sürücü ve araç sigortasına ait bilgiler her iki araç için ayrı ve eksiksiz doldurulmalı ve mutlaka imzalanmalı. İmzalanmayan kaza tutanakları kabul edilmez. Kaza tutanağı iki nüsha olarak hazırlanmalıdır.

Kaza tespit tutanağı nasıl doldurulur

Maddi hasarlı trafik kazalarında durumun kayıt altına alınması için kaza yapan taraflarca ortak olarak bir kaza tutanağı hazırlanması gerekir. Sigorta işlemleri için büyük önem taşıyan tutanakta kazaya dahil olan her iki tarafından da görüşlerinin yazılı beyanı şarttır.

HASARDA İSTENİLEN EVRAKLAR NELER?

Trafik kazası sonucu hasarda istenilen evraklar Tazminatın kısa sürede ödenmesi için hasar ile ilgili belgelerin sigorta şirketine ya da ekspere doğrudan ulaştırılması gerekir.

Kaza sigortalarında istenen belgeler:

Poliçe aslı veya fotokopisi
Poliçe prim makbuzu
Trafik kazası tespit tutanağı
Maddi Hasarlı Trafik Kaza Tespit Tutanağı
Alkol raporu
Ruhsat fotokopisi
Ehliyet fotokopisi

KASKO SİGORTALARINDA HASAR İÇİN İSTENİLEN EVRAKLAR

Beyan
Hasarlı aracın fotoğrafları
Varsa yük irsaliyesi

Trafik kazalarında hem maddi hem manevi sıkıntıları azaltmak için zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırmanız önemli. Trafik sigortası karşı tarafı ve üçüncü kişileri korurken kasko sizi güvence altına alır.

GAZİOSMANPAŞA KÜÇÜKKÖY BİLGİNLER SÜRÜCÜ KURSU OLARAK KAZASIZ KEYİFLİ SÜRÜŞLER DİLİYORUZ.

www.bilginlersurucukursu.com
WhatsApp: 0541 612 70 77
İLETİŞİM: 0212 612 70 77

Gaziosmanpaşa Küçükköy Bilginler sürücü kursu size çok yakın Alibeyköy, Eyüpsultan , Sultangazi , Bayrampaşa, Yeşilpınar, Karayolları,Gazimahallesi, Küçükköy ,Şemsipaşa mahallesi, 500 evler ,Yıldıztabya ,karadolap , Çırçır , Karadeniz mahallesi gibi yerleşimlere çok yakın ve kolay ulaşımla KÜÇÜKKÖY DE hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir