MOTOSİKLET EHLİYETLERİ

Motosiklet ehliyetleri üç sınıftır

Motosiklet ehliyetleri 01 ocak 2016 tarihi itibariyle A Sınıfı motosiklet ehliyeti A2 Sınıfı motosiklet ehliyeti ve A1Sınıfı motosiklet ehliyeti olmak üzere 3 sınıfa ayrılmıştır.

Motosiklet ehliyetleri 01 ocak 2016 tarihi itibariyle 3 sınıfa ayrılmıştır 

MOTOSİKLET ETHİYETLERİ
motosiklet ehliyetleri

A1 motosiklet ehliyeti

A1 motosiklet ehliyeti alma yaşı 16 ve 125cc -11 kw geçmeyen motosiklet kullanabilir. A1 motosiklet ehliyeti M motorlu bisiklet ehliyetini kapsar.

A2 motosiklet ehliyeti

A2 motosiklet ehliyeti alma yaşı 18 ve motor gücü 12 kw  ve 35 kw  arası olan tüm motosikletleri kullanabilir.A2 motosiklet ehliyeti , M motorlu bisiklet ehliyetini ve A1 sınıfı motosiklet ehliyetini kapsar.

A motosiklet ehliyeti

A motosiklet ehliyeti alma yaşı 20 ve bu yaşta A sınıfı ehliyet alabilmek için en az 2 yıllık A2 ehliyet istenmektedir. Motor gücü 36 kw üzeri tüm motosikletleri kullanabilir. 24 yaş üstü direk A motosiklet ehliyeti alabilir. A motosiklet ehliyeti ; A2 motosiklet ehliyeti , M motorlu bisiklet ehliyetini ve A1 sınıfı motosiklet ehliyetini kapsar.

Ehliyet alma yaşı

Ehliyet alma yaşı  her ehliyet sınıfı için yaş sınırlaması farklı olup ehliyet sınıfına göre belirtilen yaşın gün ay ve yıl olarak doldurulması gerekmektedir.

Gaziosmanpaşa küçükköy de bulunan sürücü kursumuzda A sınıfı motor ehliyeti  A2 Sınıfı motor ehliyeti A1 Sınıfı motor ehliyeti gibi tüm motosiklet ehliyet sınıfları verilmektedir. 

Motor ehliyeti almak mı istiyorsunuzGaziosmanpaşa küçükköy de bulunun kursumuza bayrampaşa esenler eyüp alibeyköy eyüp sultan sultangazi gibi ilçelerden kolayca ulaşabilirsiniz.

www.kucukkoysurucukursu.com
www.bilginlersurucukursu.com
Whatsapp: 0541 612 70 77
İnstagram: bilginlersurucukursu – bilginlerehliyet

Facebook: @bilginlermtsk

Gaziosmanpaşa Küçükköy de bulunun sürücü kursu muza Sürücü kursu kayıt işlemleri veya hızlı ehliyet , Taksitle ehliyet , Sürücü kursu eğitimleri , teorik eğitimler , sınıf dersleri , E sınav ,direksiyon eğitimleri , simülasyon dersleri aynı zamanda direksiyon sınavları , direksiyon sınav parkuru , ehliyet alma süreci , ehliyet fiyatları gibi tüm sorularınız için ulaşabilir siniz. Üstelik Trafik , ilk yardım , motor ve trafik adabı gibi teorik derslerinize cep telefonu uygulamalarımızdan çalışabilirsiniz. Ayrıca Sürücü kursunuzdan almış olduğunuz sertifikanızı ehliyete dönüştürmek için gerekli olan ehliyet randevusu, ehliyet vergi ve harçlarını ödeme ve ehliyete dönüştürme işlemleriyle ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz . Üstelik küçükköy sürücü kursu muz eyüpsultan , alibeyköy,sultangazi,bayrampaşa,beşyüzevler,cevatpaşa,karayolları,yeşilpınar gibi çevre yerleşimlere oldukça yakın olup ulaşım oldukça kolaydır. Sizleri de kursumuza bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir