SÜRÜCÜ KURSU EHLİYET

Sürücü kursu ehliyet kayıt işlemleri, eğitimler , sınavlar ile ilgili tüm merak ettiklerinizi cevapladığımız bu yazımızı sizlere sunduk. Başka bir deyişle konu hakkında merak ettiklerinize sitemizden ulaşabilirsiniz.

SÜRÜCÜ KURSU VE EHLİYETLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ

Ehliyet almak için teorik ders süresi kaç saattir

Sürücü kursu teorik ders süresi kaç saattir? Trafik 16 ders , Araç Tekniği 6 ders, İlkyardım 8 ders ve Trafik Adabı 4 ders saati olmak üzere toplam 34 ders saati teorik eğitim verilir.

Sürücü kursu teorik sınavda kaç defa kalma hakkım var

Ehliyet için teorik sınavda kaç defa kalma hakkım var. Ehliyet sınavlarında Toplam 4 hakkınız var ancak 3 sınavda başarısız olabilirsiniz. Fakat 4 sınavda kalırsanız dosyanız yanmış olur. Ne yazık ki sürücü kursundan yeni dosya açtırmanız gerekir.

SÜRÜCÜ KURSU  ehliyet ve sürücü kursu kayıtla ilgili tüm merak ettiklerinizi cevapladığımız yazınmızda teorik eğitimler direksiyon eğitimleri
Sürücü kursu bilginler

Ehliyet teorik sınavlarında toplam kaç soru vardır

Ehliyet sınavlarında toplam kaç soru var. Fakat Trafik ve Çevre Bilgisi 23 soru, Araç Tekniği 9 soru, İlk Yardım Bilgisi 12 soru ve Trafik Adabı 6 soru olmak üzere toplam 50 soru vardır.

Ehliyet teorik sınavında toplam kaç doğru yapmak gerekiyor

Adayların başarılı olabilmesi için 50 sorudan oluşan ehliyet sınavında 35 soruyu doğru cevaplaması ve toplam 70 puan alması gerekmektedir. Aksi halde başarısız sayılır ve tekrar sınava girmesi gerekir.

Ehliyet teorik sınav süresi ne kadar

Ehliyet teorik Sınav süresi 45 dakika.

Elektronik sınav ve direksiyon sınavlarını geçtikten sonra ne yapılmalı

Elektronik sınav ve direksiyon sınavlarını geçtikten sonra sürücü kursunuzdan sertifikanızı alarak Nüfus Müdürlüğünden randevu almanız ve randevu tarihinde kursundan aldığınız dosyayla birlikte nüfus müdürlüğüne giderek ehliyet belgenizi çıkarabilirsiniz.

Elektronik sınav başarı puan barajı kaçtır

Elektronik sınav Başarı puan barajı 100 üzerinden 70 puandır.

Mevcut ehliyet belgesi olanlar E- sınavdan(TEORİK ) muaf tutulur. Yeni almak istedikleri ehliyet için sadece direksiyon sınavına girerler.

Direksiyon uygulama sınavı giriş belgesi nereden alınır

Direksiyon Sınav giriş belgenizi kayıtlı olduğunuz kursundan alabilirsiniz.

Direksiyon sınavı puanlaması nasıl olur

Direksiyon uygulama sınavı Puanlama belgesinde renkli puanlama başlamıştır. Mavi, kırmızı ve sarı renkler kullanılmaktadır. Ancak Kırmızı renkli hatalarda tek hata kalırken sarı renkli hatalarda 2 mavi renkli hatalarda 5. kez hata yapılırsa aday direksiyon sınavında BAŞARISIZ sayılır.

Direksiyon sınavında komisyon üyeleri kimlerden oluşur?

Direksiyon uygulama sınavında komisyon üyeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği sınav yapıcı yeterliliği olan öğretmenlerden oluşur.

İlkokul mezunları ehliyet alabilir mi?

Tüm ilkokul mezunları ehliyet belgesi sahibi olabilirler. Ayrıca sonradan Halk eğitim Müdürlükleri’nde verilen eğitim ve sınav sonrasında alınan ikinci kademe eğitim belgesi de geçerlidir.

Stajyer ehliyet nedir

Stajyer ehliyet kazanmış olduğunuz ehliyet belgesinin verilen tarih itibari ile 2 (iki) yıl boyunca 75 ceza puanı üzerinden değerlendirilmesi anlamına gelmektedir. Bundan dolayı iki yıl içinde 75 ceza puanını dolduran veya bir defa alkollü araç kullandığı tespit edilen kişinin ehliyeti tamamen iptal edilir.

Sürücü Olur Sağlık Raporu nereden alınır

Sürücü Sağlık Raporu Sağlık ocağı başka bir deyişle Aile hekimlikleri yanı sıra Devlet hastaneleri ve de Sürücü Olur Raporu vermeye yetkili özel hastanelerden alınabilir.

Ehliyeti olup fakat sağlık sorunu yaşayıp engel durumu görülen kişiler H (Engelli) Ehliyeti alabilir mi?

Ehliyeti var olup yaşadığı bir hastalık veya kaza sonucu engel durumu görülen sürücülerin hastaneden H (Engelli) Grubu Sürücü Olur sağlık raporunu almaları gerekmektedir. Ayrıca bu sürücüler ehliyet yazılı sınavından muaf olup özel donanımlı engelli araçlar ile tekrar direksiyon sınavına tabi tutulurlar.

Bilginler sürücü kursu Gaziosmanpaşa Küçükköy de ehliyet alacak sürücü adaylarına ve özel direksiyon dersi almak isteyen herkese hizmet vermeye devam ediyor. sürücü kursu küçükköy gaziosmanpaşa ilçesinde olmakla beraber Bayrampaşa sultangazi eyüpsultan alibeyköy esenler yeşilpınar 500 evler gibi yerleşimlere yakın ve ulaşımı kolaydır. Sizleride kursumuza bekliyoruz.

GOP sürücü kursu , Gaziosmanpaşa sürücü kursu , GOP ehliyet

www.bilginlersurucukursu.com
Whatsapp: 0541 612 70 77
İLETİŞİM: 0212 612 70 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir