SÜRÜCÜ KURSU VE ÖZEL DİREKSİYON DERSİ

Sürücü kursu ve özel direksiyon dersi için yeni düzenleme yapıldı

Yeni düzenlemede neler yer alıyor

Surucu-kursu-ve-ozel-direksiyon-dersi-Ehliyet-fiyatlari-Gaziosmanpasa-surucu-kursu-ehliyet-al-hizli-ehliyet
Sürücü kursu ve özel direksiyon dersi

Sürücü kursu ve özel direksiyon dersi için yeni düzenleme yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ehliyeti olmasına rağmen araç kullanamayan kendisini yetersiz gören veya ileri sürüş eğitimi almak isteyen sürücüler için yeni bir düzenleme getirdi.

Bu eğitimi yetkisi olmayan sertifikasız ve ruhsatsız bir şekilde veren pek çok kişinin olması verilen eğitimin kalitesiz ve denetlenemiyor olmasından dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt sürücüleri kursu yönetmeliğinde kapsamlı bir değişiklik yaparak bu eğitimlerin standardını yükselterek kaliteyi artırmayı hedefliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün hazırladığı yönetmelik taslağıyla Özel Direksiyon dersleri yasal dayanağa kavuşacak .

Özel Direksiyon derslerinin sürücü eğitiminde tek yetkili olan sürücü kurslarında verilmesi denetimi kolaylaştıracağı gibi hizmet kalitesini yükseltecek.

Bu şekilde vatandaşın izinsiz evraksız ehil olmayan kişilerden aldıkları Özel dersin önüne geçileceği için yaşanılan maddi ve manevi mağduriyetin de önüne geçilmiş olacak .

Özel Direksiyon dersi almak istiyorsanız bir sürücü kursuyla iletişime geçmelisiniz direksiyon dersi sertifikası olmayan hiçbir resmiyeti olmayan ve donanımsız araçlarla merdiven altı eğitim vermeye çalışan kişiler size maddi ve manevi zarar verebilir .

Sürücü kurslarında yeni düzenleme

Sürücü kurslarında yeni düzenleme Milli Eğitim Bakanlığının bir başka çalışmasında sürücü kurslarına kota getirilmesi

Sürücü Kurslarında yapılan kota çalışması ile nüfusa orantılı kurs açılmasına izin verilecek . Hizmet kalitesini artırıp sağlıklı bir rekabet ortamı ve kurumsallaşmayı sağlamayı hedefleyen sürücü kurslarında nüfusa orantılı kota uygulamasına göre ilçe bazında değerlendirme yapılacak olup her 25 bin nüfusa 1 sürücü kursu olacak şekilde uygulaması yapılacak kota fazlası olan ilçelerde mevcut kurumlar faaliyetine devam ederken yeni kurs açılabilmesi için nüfus artışı mevcut kurum sayısından geldikten sonra 25 bin daha artış göstermesi gerekiyor nüfusa orantılıda kurum eksiği olan ilçelerde ise kurum açılışı Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği başvuru süreci ve uygun şartları taşıyan başvuruları noter huzurunda yapılan çekilişiyle belirlenecek.

Sürücü Kursumuz İstanbul Avrupa yakasında Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa ilçeleri başta olmak üzere Eyüp sultan, Sultan gazi, Esenler, Alibeyköy gibi çevre yerleşimlerde Özel direksiyon dersi vermektedir.

www.kucukkoysurucukursu.com
www.bilginlersurucukursu.com
Whatsapp: 0541 612 70 77 – 0212 612 70 77
ınstagram: bilginlersurucukursu
Facebook: @bilginlermtsk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir